Jak to celé začalo ...

... jako malá holka jsem trávila své dětství  u babičky na kraji města u řeky Otavy. Její dvorek byl plný zvířat, zahrada plná ovoce a zeleninových záhonů.  U nás na stole nikdy nechyběla domácí ovocná šťáva, džemy, kompoty, zavařené okurky, řepa nebo zkvašené zelí. Ráda jsem u všeho byla a pomáhala.

U babičky zahrady teče dříve zlatonosná řeka Otava a nachází se tu jez. Jez a šumění řeky mě vždy přitahovalo, nabíjelo energií, a cítila jsem se tu spokojená, svobodná a spjatá s čistou šumavskou přírodou. Často jsme i tady sbírali vše, co se pak dalo zpracovat a vracím se tam dodnes. U jezu jsem strávila nejkrásnější okamžiky svého dětství, poznávala přírodu, prožívala první lásky a vlastně ani netušila, že tím sbírám nápady pro svou rozvíjející se kreativitu.

JAK TO BYLO DÁL …

… během svého dětství jsem také byla často na prázdninách u tety v jižních Čechách, která měla výkupnu lesních borůvek. Sbírali jsme tam borůvky a dávali je tetě do výkupny. Se sbíráním jsme začali  i u nás na Šumavě a to trvá už neuvěřitelných 30 let. Lesní plody se tak staly součástí mého života.

S narozením mých dětí ožily mé vzpomínky z dětství a já jsem začala se zavařováním různých džemů, kompotů, přípravou sirupů a to nejen z lesních plodů, ale také ze své zahrady.  Pokračovala jsem tedy v rodinné tradici domácího zavařování a sbírala nové zkušenosti. Děti byly tedy mými prvními ochutnávači, pak i naši přátelé a známí.

A nakonec ...

... podle nadšených reakcí okolí se urodil nápad rozšířit mé produkty dál a vznikly tak PLODY ŠUMAVY. Uvědomila jsem si, že sběr a zpracování lesních i zahradních plodů pro mě není ani tak práce, ale příjemný čas strávený v klidu a tichu šumavské přírody…....a tak to vlastně celé začalo v dětství u mé babičky u řeky Otavy.

Pevně věřím, že Vám mé výrobky budou chutnat tak jako mé rodině a přátelům.

Těším se na Vás

Petra